Zbigniew Królicki

Zbigniew Królicki - Instruktor Metody Silva

Przygoda z Silvą:

Zbigniew Królicki z metodą Jose Silvy zetknął się po raz pierwszy 35 lat temu, dokładnie w 1981 roku podczas jednego z pierwszych kursów Doskonalenia Umysłu prowadzonych w Warszawie przez Lecha Emfazego Stefanskiego.

Zachęcony osiąganymi niezwykłymi efektami rozpoczął gruntowne studia nad metodą Silvy, badaniami świadomości człowieka, medytacją dynamiczną, wizualizacją.

W 1986 roku, będąc w Niemczech trafił zupełnie „przypadkowo” na Ultraseminarium prowadzone przez Jose Silvę.

Od 1987 roku rozpoczyna samodzielne prowadzenie kursów Doskonalenia Umysłu.

Wyciągając wnioski z dyskusji i uwag uczestników tych kursów oraz wzorując się na książce Shakti Gwain Creative visualization opracował autorski program kursu Twórczej Wizualizacji, który od 1990 roku z dużym powodzeniem prowadzi w wielu ośrodkach na terenie całego kraju. Z ogromnym sukcesem prowadzi też kursy specjalistyczne wzorowane na TW w dziedzinie medycyny, biznesu, prosperity, twórczości artystycznej.

W maju 1992 roku nawiązuje kontakt z Andrzejem Wójcikiewiczem dyrektorem Metody Silvy na Polskę, kończy kurs podstawowy i pod koniec 1992 roku po ukończeniu kursu instruktorskiego i przejściu pełnej procedury weryfikacyjnej uzyskał, jako drugi wykładowca, prawo nauczania Metody Silvy w Polsce.

Od sierpnia 1995 roku po ukończeniu międzynarodowego kursu instruktorskiego w Laredo w Teksasie ma prawo wykładania tej metody na całym świecie. W 2002 roku uzyskał prawo prowadzenia kursów wyższego stopnia tj. kursów II stopnia, seminariów i kursów specjalistycznych.

W ciągu prawie 25 lat w metody Silvy w  Polsce w kursach  uczestniczyło  ok 100 tys. osób. Obok kursów otwartych prowadził też seminaria zamknięte dla firm np.:

  • CISCO,
  • Commercial Union,
  • Bank Zachodni,
  • CASTOR.

Od października 1993 roku prowadzi wykłady i zajęcia seminaryjne  Metody Silvy w Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia we Wrocławiu. Jest autorem kilku publikacji dotyczących tej metody, w tym popularnej broszury Medytacja dynamiczna J. Silvy jako metoda odzyskania i zachowania zdrowia.

Obecne kursy Samokontroli Umysłu Silvy prowadzone są już we wszystkich większych miastach w Polsce .

Zbigniew Królicki prowadzi je we

  • Wrocławiu,
  • Poznaniu,
  • Łodzi,
  • Katowicach,
  • Bielsku Białej

a także okazjonalnie w

  • Krakowie i Warszawie.

Dlaczego akurat Metoda Silvy.

Na swojej, dosyć burzliwej, drodze życia poznawałem różne  propozycje „rozwoju duchowego” i ścieżki do krain szczęśliwości. Mniej lub bardziej wysublimowane techniki medytacyjne i procedury afirmacyjne; strategie postepowania w stresie i metody relaksacji. Uczestniczyłem w wielu warsztatach , kursach, szkoleniach; byłem w aśramach, klasztorach, ośrodkach, instytutach; poznawałem osobiście różnych guru , „świętych”, przewodników i „drogowskazy” Wschodu i Zachodu . Przeżywałem różne mody, fascynacje i zachłystnięcia się  technikami rozwoju, i obserwowałem jak mody mijają a ofiary mody pozostają.

Nie spotkałem nigdzie czegoś tak normalnego, prostego i użytecznego, pod wieloma względami, jak Metoda Silvy.  Technik przydatnych normalnemu zwyczajnemu człowiekowi- takiemu jak każdy z nas, w normalnym codziennym życiu.

Dlaczego się tym zajmuję ? Tak na prawdę na to pytanie odpowiada   25 letnia historia metody Silvy w Polsce , którą  codziennie piszą  uczestnicy kursów, którzy , ich zdaniem,  znaleźli się w krytycznej sytuacji: dotknęła ich choroba, , strata, ból ;podchodzili do życia bez entuzjazmu, bez pewności siebie.; mieli niskie poczucie własnej wartości, stracili wiarę i szli po drodze która ich zdaniem prowadziła do nikąd.

Dzięki Metodzie Silvy poznali techniki, które pomogły im  w sposób systematyczny obudzić w sobie specyficzne procesy myślowe i zmienić nastawienie do świata. Pozwoliły na konsekwentne przewartościowanie swojego życia i  obudzenie w sobie nowego Ja. Spotykam ich codziennie  a oni mówią- działa i jest fantastycznie.

Choć od  początków Metody Silvy minęło wiele lat; choć nie zawsze rozwijała się w sprzyjających warunkach   i napotykała na trudności; choć w tym czasie powstały nowe , nowsze i najnowsze, i „najsekretniejsze” kursy dotyczące rozwoju umysłu, strategii zarządzania sobą i motywacji, to  Metoda Silvy jest nadal najlepsza i robi za każdym razem na uczestnikach  ogromne wrażenie.

Dlaczego  ? Powtórzę to jeszcze raz.

Bo jest skierowana do normalnych ludzi, którzy chcą pozbyć się stresu, poprawić pamięć, podejmować choć trochę lepsze decyzje; mieć lepsze oceny, lepszą pracę i miłość najbliższych; chcą pokonać lęk przed  chorobą , szefem w pracy i złą teściową.

Jeżeli czytasz ten tekst i zastanawiasz się dlaczego go napisałem to  po to abyś zrozumiał że Ty też możesz  dołączyć do wielu ludzi, którzy dzięki Metodzie Silvy przeszli z właściciela umysłu na jego użytkownika.  . I nie mówię to tylko ja ale każdy uczestnik szkoleń: „Możesz to zrobić, ponieważ i ja tego dokonałem a ja przecież nie różnię się od Ciebie.

Uczyń swoje życie normalnym. Pamiętaj o swoich marzeniach. Dodaj do nich datę realizacji i zamień je w cele. Jestem przekonany ,że nie tylko tego pragniesz ale wiesz jak to osiągnąć. No to czego Ci brakuje ? Pierwszego kroku.

Zrób coś , cokolwiek to lepsze niż nic –  zacznij inaczej myśleć.

By uświadomić Ci jaką skalę efektów w praktyce przynosi na codzień metoda Silvy, zerknij na poniższe fakty opisujące moją skromną osobę w liczbach:

50 000 godzin pracy w Akademii Feng Shui  oraz Studium Edukacji Ekologicznej,

20 520 godzin pracy na Politechnice Wrocławskiej,

20 520 h przeprowadzonych wykładów w zakresie technicznych nauk ścisłych,

15 200 wykształconych studentów dzięki prowadzonym zajęciom na Politechnice Wrocławskiej

12 500  zainspirowanych osób dzięki prowadzonym zajęciom na ATN i SEE,

12 500 godzin przeprowadzonych konsultacji ze studentami,

100 000 przeszkolonych z zakresu metody Silvy,

3300 przeczytanych książek,

3000 osób 2razy w  roku na jednym wykładzie prowadzonym na Targach Bliżej zdrowia Bliżej natury, Teatr Wielki Warszawa, Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny Kraków,

2000 ludzi sukcesu, którzy osiągnęli spektakularne wyniki w swojej branży,

1000 prac związanych z medycyną naturalną, psychologią i motywacją,

400 studentów ,na każdym semestrze łącznie w trzech szkołach których wykłada swoje przedmioty,

350 osobiście wykształconych magistrów,

270 godzin związany w semestrze na Politechnice,

250 publikacji związanych z naukami ścisłymi, technologią i pracami na Politechnice Wrocławskiej,

50 semestrów zajęć związanych z Akademią Terapii Naturalnychoraz Studium Edukacji Ekologicznej,

76 semestrów prowadzonych zajęć jako wykladowca

63 lata ciągłego rozwoju,

50 miast w których osobiście prowadził wykłady,

38 lat doświadczenia dydaktycznego,

30 lat doświadczenia w zarządzaniu ludźmi,

25 lat nauczania holistycznego w Akademią Terapii Naturalnych i Studium Edukacji Ekologicznej,

25 kursów Silvy w roku,

20 lat dydaktycznych związanych z metodą Silvy,

20 napisanych książek nie związanych z naukami ścisłymi,

12 wykształconych Doktorantów,

5 krajów w których prowadził szkolenia tj. Niemcy, Austria, Wielka Brytania, USA,

4 napisane książki związane z pracą na Politechnice- 4 politechnika , 

2 wychowanych Profesorów,

2 tony 356 kg 25dkg i pół wypisanej kredy (dotyczy tylko kredy białej!)

Zaledwie tyle na dziś tj. 10.15.2015 udało się spisać dzięki wielu współpracownikom.

Oficjalne informacje -> www.zbigniewkrolicki.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s