Silva biznes

“Nie chodzi o to co wiesz o zarządzaniu, na jakich byłeś kursach i szkoleniach biznesowych, ilu mądrych wykładów wysłuchałeś… albo nawet ile wiesz o tym jak zarabiać pieniądze.

Chodzi o to abyś umiał to wszystko razem połączyć i efektywnie wykorzystać i tworzyć swoje życie, takim jakie pragniesz, aby było.”

Jose Silv

W świecie biznesu , tak jak w życiu nie ma nic pewnego.

Praca, towary, rynki zmieniają się, przekształcają, a czasem nawet znikają. Firmy padają – nawet te które wydawały się nienaruszalne. Technologie starzeją się i wychodzą z użycia. Nieuczciwi klienci nie płacą za towary i usługi, a kolejny kooperant okazał się naciągaczem. Kryzys globalny czy lokalne embargo; sankcje Unijne czy interwencje służb sanitarnych jednego dnia mogą wszystko zniszczyć. Rządy uprawiają interwencjonizm, a o losach twojej firmy decydują politycy, którzy zupełnie na tym się nie znają.

Jeden z najwybitniejszych biznesmenów amerykańskich Dave Thomas, założyciel i właściciel sieci restauracji Wendy’s powiedział kiedyś : „ Prowadzenie firmy w dzisiejszych czasach, to taniec na linie zawieszonej pomiędzy prokuratorem a urzędem podatkowym”. Porównując realia amerykańskie i polskie można by tylko dodać, że w Polsce ta lina jest dużo cieńsza. Często słyszymy zdania, które kończą wielominutowe narzekania na problemy i kłopoty, na nieprzewidziane okoliczności : „ trzeba by było być jasnowidzem aby to przewidzieć. Aby w tym wszystkim przetrwać trzeba być genialnym człowiekiem.”

A dlaczego nie ?

Co stoi na przeszkodzie aby zostać jasnowidzącym menadżerem ?

Dysponujemy niezwykle użytecznym narzędziem – stanem ALFA i prawą półkulą mózgową.

Czy potrafimy z niej korzystać.?

Jose Silva tworząc pojęcie genialnego, jasnowidzącego menadżera uważał ,że musi on funkcjonować w dwóch wymiarach: subiektywnym, czyli w świecie umysłu i wyobraźni, i w wymiarze obiektywnym czyli mózgu, ciała i materii. Jeżeli funkcjonujemy tylko  w wymiarze subiektywnym jesteśmy nieproduktywni. Jeżeli tylko w obiektywnym – jesteśmy nietwórczy. Jeżeli funkcjonujemy w obu wymiarach- potrafimy w twórczy sposób rozwiązać problem.

Aby coś powstało w świecie materialnym musi najpierw powstać w sferze umysłu. Wszystko co człowiek robi zawsze robi dwa razy. Raz w swoim umyśle, a drugi raz w realnej rzeczywistości. Myśląc o rozwiązaniu tworzysz obrazy mentalne. Jeżeli przepełnisz je pragnieniem, wiarą i oczekiwaniem pobudzisz stwórczą energię  wszechświata do działania w świecie materii  i twoje zamierzenia materializują się.

Jasnowidzący menadżer musi umieć pracować w ten właśnie sposób. I wcale nie jest konieczne aby rozumiał te dwa światy  z punktu widzenia naukowego czy filozoficznego. Musi umieć je jedynie wykorzystywać. Dzięki planowi subiektywnemu potrafimy zagłębić się w siebie i medytować. Potrafimy niezwykle skutecznie koncentrować swoje myśli. Mamy też dostęp do nieprzebranego pola informacyjnego zwanego przez niektórych filozofów nadświadomością, umysłem globalnym, Energia Źródła , Wyższą Inteligencją czy po prostu intuicją..

To swoisty mentalny INTERNET, tylko musisz wiedzieć jak się w nim poruszać.

Tworzymy obrazy mentalne na których widzimy to co powinniśmy robić, a potem to właśnie robimy.

Niektóre kreacje są łatwiejsze inne trudniejsze.

Te trudniejsze wymagają od nas wytrwałości bo ona pobudza kreatywną energię.

Myśl to ziarno rzucone w glebę.

Wytrwałość dostarcza mu pożywienia i wody, po to aby nasze kreatywne myślenie wydało owoce.

Obecnie przeciętność już nie wystarcza.

Każdy z nas musi się rozwijać.

To co przeciętne dzisiaj, będzie niewystarczające jutro.

Co jest fantastyczne, nadzwyczajne dzisiaj, jutro będzie przeciętne i normalne.

Nie znajdujemy się na karuzeli, gdzie jedyne co masz do roboty to trzymać się mocno, żeby nie spaść.

Nieustannie cały świat posuwa się do przodu.

Świadomość człowieka także ewoluuje.

Jeżeli się zatrzymasz zostaniesz w tyle.

Ewolucja świadomości skłania nas do zwrócenia uwagi na prawa półkulę mózgu, a tym samym na wykorzystywanie potęgi naszej pozazmysłowej percepcji, intuicji i kreatywności.

Jasnowidzący menadżer jest współczesnym geniuszem. Umie posługiwać się lewą półkulą i prawą półkulą mózgu. Pogłębił swoja intuicję rozwijając wizualizacje i wyobraźnię. Odbiera informacje niedostępne pięcioma zmysłami. Ma zdolność postrzegania idei faktów i zdarzeń , które są poza zasięgiem własnych zmysłów. Intuicyjnie widzi decyzje i rozwiązania w sposób, który może wydawać się zgadywaniem, ale okazuje się niezwykle trafny i pewny.

Stosując techniki Metody Silvy poznane na kursie Silva Busines & Success, jasnowidzący menadżer jest w stanie:

 • wzmocnić pewność siebie i poczucie własnej wartości
 • pozbyć się rujnujących zdrowie nawyków
 • pozbyć się nadmiernej nerwowości, bólów głowy i migren spowodowanych napięciem oraz innych kłopotów związanych ze zdrowiem
 • nie poddawać się stresom
 • wyeliminować bezsenność
 • poszerzyć kontakty z personelem
 • wyegzekwować dyscyplinę i skuteczność
 • zjednać sobie poparcie przełożonych
 • zachować pozytywny stan umysłu
 • ekonomicznie gospodarować czasem
 • w razie potrzeby zwiększać możliwości swojego umysłu i doskonalić pamięć
 • stać się źródłem kreatywności, energii , entuzjazmu
 • stać się źródłem inspiracji dla innych
 • sprawić aby świat w którym żyjemy stawał się lepszy.

Kreatywny, jasnowidzący menadżer będzie rozwiązywał problemy posługując się wymiarem subiektywnym.

Przez rozwiązanie problemu będziemy rozumieli taką  sytuację, w której każdy zainteresowany zyskuje.

Jest to najbardziej korzystny, konstruktywny i twórczy kierunek. Należy przy tym pamiętać ,że wymiaru subiektywnego nie można wykorzystywać dla własnego dobra cudzym kosztem. Jest on zawsze ukierunkowany na dobro wszystkich zainteresowanych.

więcej o szkoleniu ->  Silva w biznesie / Metoda Silvy Business & Success Program

Silva Bussiness
Metoda Silvy w biznesie

Zarezerwuj już dziś swoje miejsce.