Dlaczego akurat Metoda Silvy

Dlaczego akurat Metoda Silvy.

Na swojej, dosyć burzliwej, drodze życia poznawałem różne  propozycje „rozwoju duchowego” i ścieżki do krain szczęśliwości. Mniej lub bardziej wysublimowane techniki medytacyjne i procedury afirmacyjne; strategie postepowania w stresie i metody relaksacji. Uczestniczyłem w wielu warsztatach , kursach, szkoleniach; byłem w aśramach, klasztorach, ośrodkach, instytutach; poznawałem osobiście różnych guru , „świętych”, przewodników i „drogowskazy” Wschodu i Zachodu . Przeżywałem różne mody, fascynacje i zachłystnięcia się  technikami rozwoju, i obserwowałem jak mody mijają a ofiary mody pozostają.

Nie spotkałem nigdzie czegoś tak normalnego, prostego i użytecznego, pod wieloma względami, jak Metoda Silvy.  Technik przydatnych normalnemu zwyczajnemu człowiekowi- takiemu jak każdy z nas, w normalnym codziennym życiu.

Dlaczego się tym zajmuję ? Tak na prawdę na to pytanie odpowiada   25 letnia historia metody Silvy w Polsce , którą  codziennie piszą  uczestnicy kursów, którzy , ich zdaniem,  znaleźli się w krytycznej sytuacji: dotknęła ich choroba, , strata, ból ;podchodzili do życia bez entuzjazmu, bez pewności siebie.; mieli niskie poczucie własnej wartości, stracili wiarę i szli po drodze która ich zdaniem prowadziła do nikąd.

Dzięki Metodzie Silvy poznali techniki, które pomogły im  w sposób systematyczny obudzić w sobie specyficzne procesy myślowe i zmienić nastawienie do świata. Pozwoliły na konsekwentne przewartościowanie swojego życia i  obudzenie w sobie nowego Ja. Spotykam ich codziennie  a oni mówią- działa i jest fantastycznie.

Choć od  początków Metody Silvy minęło wiele lat; choć nie zawsze rozwijała się w sprzyjających warunkach   i napotykała na trudności; choć w tym czasie powstały nowe , nowsze i najnowsze, i „najsekretniejsze” kursy dotyczące rozwoju umysłu, strategii zarządzania sobą i motywacji, to  Metoda Silvy jest nadal najlepsza i robi za każdym razem na uczestnikach  ogromne wrażenie.

Dlaczego  ? Powtórzę to jeszcze raz.

Bo jest skierowana do normalnych ludzi, którzy chcą pozbyć się stresu, poprawić pamięć, podejmować choć trochę lepsze decyzje; mieć lepsze oceny, lepszą pracę i miłość najbliższych; chcą pokonać lęk przed  chorobą , szefem w pracy i złą teściową.

Jeżeli czytasz ten tekst i zastanawiasz się dlaczego go napisałem to  po to abyś zrozumiał że Ty też możesz  dołączyć do wielu ludzi, którzy dzięki Metodzie Silvy przeszli z właściciela umysłu na jego użytkownika.  . I nie mówię to tylko ja ale każdy uczestnik szkoleń: „Możesz to zrobić, ponieważ i ja tego dokonałem a ja przecież nie różnię się od Ciebie.

Uczyń swoje życie normalnym. Pamiętaj o swoich marzeniach. Dodaj do nich datę realizacji i zamień je w cele. Jestem przekonany ,że nie tylko tego pragniesz ale wiesz jak to osiągnąć. No to czego Ci brakuje ? Pierwszego kroku.

Metoda Silvy
Metoda Silvy

Zrób coś , cokolwiek to lepsze niż nic –  zacznij inaczej myśleć.

pozdrawiam, Zbigniew Królicki